Strona główna
 
Festyn w Ostrowie Wielkopolskim podnosi poprzeczkę| 2012-01-06

Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej imprezy pod nazwą "Lotnisko Bliżej Miasta", która odbyła się w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego organizatorzy postanowili podjąć się organizacji drugiej edycji Festynu.

Cytując ze strony organizatora: "Idee pozostały te same, pragniemy ukazać i przybliżyć społeczeństwu historię oraz dokonania Aeroklubu Ostrowskiego, zainteresować młodzież problematyką sportów lotniczych i rozbudzić w niej pasję do lotnictwa oraz poszerzyć zainteresowanie społeczeństwa lotnictwem. Pierwszy Festyn miał być imprezą na skalę regionu. W trakcie przygotowań wszystko dosłownie "wymknęło się spod kontroli". Jednym z powodów zaangażowania się coraz większej liczby partnerów w projekt w Michałkowie było z pewnością ogromne zainteresowanie imprezą mediów ogólnopolskich. (...)

Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo podnieść przysłowiowej poprzeczki. Zrobimy jednak wszystko, aby nie byli Państwo rozczarowani 26 i 27 maja 2012 roku. Prosimy uważnie śledzić naszą stronę internetową www.festynostrow.pl."

Pokazylotnicze.pl dołączają się do zaproszenia, więc do zobaczenia w maju w Michałkowie na odlotowym festynie!

 
Nowy 2012 Rok!| 2012-01-02

Przed nami kolejny rok pełen imprez lotniczych, podczas których wszędzie towarzyszyć Wam będą pokazylotnicze.pl. Życzymy Wam i sobie aby były one pełne ekscytujących atrakcji i emocji ale też w pełni bezpieczne.

Terminy niektórych stałych pozycji w kalendarzu miłośników awiacji są już znane. W ostatni weekend maja (26-27) lotnisko w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza na II edycję Festynu Lotniczego, który w ubiegłym roku była jedną z najważniejszych imprez lotniczych w Polsce. Miesiąc później, w ostatni weekend czerwca (23-24) w pięknej nadwiślańskiego scenerii odbędzie się już 6 Płocki Piknik Lotniczy. Tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia (4-5) podczas Mazury Airshow, w lotniczo-wodniackiej atmosferze nad taflą jeziora Niegocin w Giżycku zaprezentują się (obok "standardowych" piknikowych atrakcji) niezwykłe wodnosamoloty. Podobnie jak w latach ubiegłych, sezon imprez lotniczych zamknie Piknik Lotniczy Euroregiony Beskidy, który odbędzie się w pierwszy weekend września (1-2) w Aleksandrowie koło Bielska-Białej.

O terminach pozostałych imprez będziemy Was informować na bieżąco.

 
Lotnicze Orły 2011 wybrane| 2012-01-01

Plebiscyt Lotnicze Orły 2011 zakończył się 31 grudnia. W głosowaniu internauci wyłonili swoich faworytów w 23 kategoriach. Poniżej przedstawiamy zwycięzców wybranych kategorii (oczywiście związanych z pokazami lotniczymi).

Najwięcej głosów  kategorii Człowiek Roku General Aviation zdobył Artur Kielak - młody i jakże utalentowany pilot akrobacyjny, aktualny Mistrz Polski, dobrze znany polskiej publiczności.

Niekwestionowanym zwycięzcą kategorii Człowiek Roku Lotnictwo Wojskowe został Jacek Matysiak "Flyshark" - pilot wojskowych myśliwców, który dzielnie zmaga się z chorobą dając wszystkim przykład prawdziwego męstwa i wytrwałości.

Nazwisko zwycięzcy kategorii Człowiek Roku Szybownictwo nikogo z pewnością nie zaskoczy - Jerzy Makula - wielokrotny Mistrz Świata i Polski, znany wszystkim widzom pokazów lotniczych.

Imprezą Lotniczą Roku wybrano Radom Airshow, co specjalnie nie dziwi, jednak biorąc pod uwagę skalę i budżet imprez które konkurowały z Radomiem oraz porównując wyniki głosowania nie jest to zwycięstwo druzgocące - Lotnisko Bliżej Miasta (Michałków) oraz Mazury Airshow (Giżycko) zdobyły niewiele mniej głosów.

Za Organizację Lotniczą Roku uznano Stowarzyszenie Promocji Lotnictwa "Od Śmigła", którego członkowie - młodzi wielbiociele lotnictwa (z Natalią Kowalską - ubiegłoroczną zwyciężczynią plebiscytu w kategorii Kobieta Roku) popularyzują swoją pasję.

Skoro o popularyzowaniu mowa - w kategorii Promotora Roku pierwsze miejsce przypadło Aeroklubowi Krainy Jezior, organizującemu mnóstwo imprez lotniczych podczas całego roku (w tym wspomniane już Mazury Airshow).

Zwycięzcą w kategorii Spotter / Fotograf Lotniczy Roku został Sławek Krajniewski - tytuł niewątpliwie zasłużony, wszak zdjęcia "Hesji" znane są wszystkim.

Pełną listę kandydatów i zwycięzców plebiscytu Lotnicze Orły znajdziesz na www.lotniczeorly.pl

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
Wybieramy Lotnicze Orły 2011| 2011-11-25

Lotnicza Polska organizuje już po raz drugi plebiscyt Lotnicze Orły w celu wyróżnienia i uhonorowania osób i instytucji zaangażowanych w promowanie lotnictwa w Polsce. Jest to świetna okazja aby podziękować symbolicznie tym, dzięki którym jesteśmy bliżej naszej lotniczej pasji!

Pokazylotnicze.pl przedstawiają swoje propozycje do głosowania w wybranych kategoriach:

 1. Kategoria: Aeroklub Roku
  Aeroklub Ostrowski
  - mimo iż podjęli się tego zadania po raz pierwszy, bardzo udanie zorganizowali świetną imprezę lotniczą, promującą lotnictwo i region; w 2013 roku będą gospodarzami Szybowcowych Mistrzostw Europy;

 2. Kategoria: Człowiek Roku - Lotnictwo Wojskowe
  Jacek Matysiak "Flyshark"
  - doskonały pilot myśliwców, który pomimo, iż wysiadł z samolotu nadal bierze udział w trudnej walce - z ciężką chorobą;

 3. Kategoria: Człowiek Roku - Wiatrakowce
  Wiesław Jarzyna
  - chociaż pilotuje również inne maszyny, stał się w Polsce symbolem promowania wiatrakowców; chyba nikt tak jak on nie prezentuje możliwości lotnych tych jakże ciekawych maszyn;

 4. Kategoria: Impreza Lotnicza Roku
  Mazury Airshow
  - oryginalna, jedyna w Europie sceneria, niespotykane maszyny, najlepsi piloci, niesamowity klimat i to wszystko organizowane charytatywnie przez miłośników lotnictwa - jednym słowem - Impreza Roku!

 5. Kategoria: Organizacja Lotnicza Roku
  Stowarzyszenie Promocji Lotnictwa "Od Śmigła"
  - zarażanie innych swoją pasją lotniczą najlepiej realizować razem z innymi podobnymi sobie "napaleńcami"; "Od Śmigła" to grupa pasjonatów z którymi kontakt z pewnościa grozi załapaniem lotniczego bakcyla;

 6. Kategoria: Promotor Roku
  Aeroklub Krainy Jezior
  - nie sposób znaleźć drugiej podobnej instytucji organizującej tak wiele imprez promujących awiację: Lotnicza Majówka, Dzień Dziecka na Lotnisku, Zlot Przyjaciół Lotnictwa, Międzynarodowe Rajdy po lotniskach Warmii i Mazur oraz Litwy i niesamowite pokazy - Mazury Airshow - wszystko dzięki AKJ!

Miłośnicy Lotnictwa!

Klikajcie codziennie i wspierajcie kandydatów, którzy Waszym zdaniem zasłużyli na podziękowanie za włożony trud!

 
Już za tydzień największe pokazy w Polsce - AirShow Radom!| 2011-08-20

Jedynie tydzień dzieli nas od największego wydarzenia lotniczego w Polsce. W przyszły weekend na lotnisku Radom-Sadków odbędą się jedyne wojskowe pokazy lotnicze w naszym kraju. Zgodnie z tradycją odbywają się one co dwa lata, więc z pewnością wszyscy miłośnicy pokazów nie mogą sobie takiej gratki "odpuścić". Zwłaszcza, że organizatorzy zapowiadają naprawdę niezwykłe atrakcje.

Udział w pokazach wezmą statki powietrzne, zespoły i piloci z 18 krajów. Zaprezentuje się aż 6 zespołów wojskowych: Frecce Tricolori (Włochy), Patrouille de France (Francja), Patrouille Suisse (Szwajcaria), Krila Oluje (Chorwacja) oraz polskie Biało-Czerwone Iskry i Orliki. W indywidualnych pokazach zobaczymy m.in. F-16 z Belgii i Holandii, Jas 39 Gripen z Czech, Aermacchi MB-339 z Włoch, L-159 z Czech. Będą również śmigłowce: SW-4, W-3 Sokół i Mil Mi-24.

Pojawią się także dwie maszyny spod znaku czerwonego byka (Red Bull) - znany w Polsce śmigłowiec akrobacyjny Bolkow Bo-105 i dwukadłubowy Lockheed P-38 Lightning.

W bloku Aeroklubu Polskiego zobaczymy akrobacje na samolotach Extra i Skybolt, przeloty historycznych maszyn: Jak-18, Luscombe Phantom, Husky, Piper Cub, RWD-5R i Jungmann oraz wiatrakowce Xenon i Calidus.

 
Mazury Airshow zakończone z sukcesem!| 2011-08-07

Dwa dni pełne lotniczej przygody w malowniczej scenerii giżyckiego portu i plaży. Można było podziwiać wyczynową akrobację oraz spokojne przeloty maszyn użytkowych i zabytkowych. Największą atrakcją były wodnosamoloty, przede wszystkim Sikorsky S-38 ale również Cessna 172, śmigłowiec Kompress CH-7 oraz hydromotolotnia.

Akrobacyjnie zabrezentowały się zespoły The Flying Bulls, Biało-Czerwone Iskry i Śląska Grupa Akrobacyjna, a także soliści: Uwe Zimmermann (Extra 200), Artur Kielak (Extra 330), Łukasz Świderski (Extra 330) i Ireneusz Rozum (Skybolt 300).

Niezwykłą lekkość indywidualnych lotów sportowych a zarazem precyzję latania w grupie zaprezentował zespół 3AT3 Formation Flying Team w składzie czterech maszyn.

Szczegółowa relacja wkrótce. Zapraszamy do naszej galerii oraz galerii organizatora.

 
Pierwsze przyloty na Mazury Airshow 2011 za nami!| 2011-08-04
Do jednej z największych imprez lotniczych w Polsce - Mazury Airshow pozostały jeszcze dwa dni a na kętrzyńskim lotnisku od rana panował duży ruch. Przylatywały małe samoloty na Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur, ale pojawiło się również kilku gości pokazów lotniczych. Najpierw wylądowała charakterystyczna żółto-niebieska Extra 200 (D-EEMT) Uwe Zimmermana z Niemiec. Kilka chwil później wilamowskiego pasa dotknęły koła największego samolotu jaki zaprezentuje się podczas Mazury Airshow - DC-3 Dakota (SE-CFP) ze Szwecji. Przed wieczorem pojawił się również Skybolt 300 (SP-YDS). W piątek powinna pojawić się reszta uczestników pokazów, w tym oczekiwany S-38 Sikorsky, który ze względu na złą pogodę nie mógł wystartować ze Szwajcarii. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na żywo na stronie www.mazuryairshow.pl/tv
 
Legendarny samolot amfibia na Mazury Airshow 2011!| 2011-07-28

Organizatorzy Mazury Airshow informują, że podczas tegorocznej edycji zaprezentuje się słynny "Latający Jacht Odkrywców" - samolot-amfibia S-38 Sikorsky. To jeden z dwóch tego typu latających egzemplarzy na świecie. Maszyna brała udział m.in. w filmie "Aviator", a jej malowanie (w "zebrę") nawiązuje do latającej łodzi słynnych podróżników i dokumentalistów - Martina i Osy Johnson, którzy dokonali jako pierwsi przelotu nad Kilimandżaro i Kenią, a także podróżowali tym samolotem po Afryce.

Samolot, który wykona pełny pokaz lądowania i startu z wody zaprezentuje się w Polsce po raz pierwszy.

 
Watorowo 2011 - zaraź się lotnictwem!| 2011-07-16
Niezwykły klimat, samoloty przelatujące nad głowami, świetna muzyka na żywo i profesjonalny symulator lotu to tylko niektóre atrakcje III Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Lotniczego Watorowo 2011, który trwa od sobotniego poranka. Licznie przybyła publiczność mogła doświadczyć niezwykłego kontaktu z lotniczą bracią oraz z ich ukochanymi maszynami. Pomimo iż nikt nie wykonywał akrobacji, z pewnością Festiwal promuje lotnictwo wśród wszystkich. Każdy chętny mógł spojrzeć na świat z góry, z pokładu nie tylko poczciwego Antka (AN-2), ale również zza okien Jaka-12, Cessny 152 i 172. Niektórym szczęśliwcom udało się nawet podziwiać ziemię Kujawsko-Pomorską z kabiny wspaniałego motoszybowca SZD-45 Ogar. Trudno w takich okolicznościach nie pokochać wszystkiego co lata...

 więcej »
 
Festiwal Lotniczy w Watorowie już za 9 dni!| 2011-07-07

www.odsmigla.com

Nie piknik, nie festyn ani nawet nie airshow ale jedyny w kraju Festiwal Lotniczy (III Kujawsko-Pomorski) czeka miłośników wszelkich form latania już w przyszły weekend. Ośrodek szkolenia Adriana Aviation w Watorowie koło Chełmna zaprasza na jedyną w swoim rodzaju imprezę gdzie każdy będzie się czuł jak u siebie.

Wielbiciele "większego" lotnictwa będą mieli swój dzień w sobotę, kiedy w powietrzu pojawią się śmigłowce (Schweizer 300, Robinson R-44, Eurocopter EC-120), samoloty (Antonow AN-2, Cessna 152 i 172, Jak-12 oraz ULM), motolotnie oraz... balon. Niedziela zaś będzie dniem dla fanów paralotni, motoparalotni, modeli latających i szybowców.

W obydwa dni organizatorzy zapewniają "niesamowitą lotniczą atmosferę", a także muzykę na żywo, konkursy dla dzieci, dmuchane zamki, trampoliny, euro-bungee, strzelnicę ASG, loterię z nagrodami oraz tradycyjne i regionalne potrawy.

Wstęp wolny!

 
« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16 »
Partnerzy strategiczni


Remove Before FlightStowarzyszenie Promocji Lotnictwa Od Œmigła
KB Group

Partnerzy


Sky Watcher


Mazury Airshow


Festyn Lotniczy >>Lotnisko Bliżej Miasta<<


Portal Lotniczy


Portal Lotniczy

Pomóżmy pilotowi


Jacek Walczy

Facebook
Galeria
Więcej zdjęć w galerii
stat4u