Strona główna
 
Piknik Lotniczy w Mińsku z sukcesem| 2012-06-03

Pomimo bardzo niesprzyjającej pogody (silne wiatry i siąpiący momentami deszcz) 23 Baza Lotnicza w Mińsku Mazowieckim swoje święto może zaliczyć do udanych. Goście którzy dopisali, z pewnością również nie byli zawiedzeni. Zarówno wystawa statyczna, jak i pokazy dynamiczne podobały się wszystkim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii a obszerniejszą relację zamieścimy już wkrótce.

 
Mińsk Mazowiecki - 23. Baza Lotnictwa Taktycznego zaprasza| 2012-05-28

W najbliższą sobotę (2 czerwca) w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Janowcu pod Mińskiem Mazowieckim odbędzie się dzień otwarty, w którego programie m.in.: dynamiczne pokazy samolotów MiG-29, Su-22 oraz zespołu akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry". Obok maszyn wojskowych również pokaz akrobacji sportowej w wykonaniu Mistrza Polski - Artura Kielaka na samolocie Extra 330 LC.

Ponadto wystawa statyczna sprzętu i uzbrojenie Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych, prezentacje nowych modeli samochodów, symulatory lotów. Dla chętnych również loty widokowe.

Wstęp na teren imprezy wolny! Więcej informacji na stronie organizatora.

 
Michałków - honor uratowany, poprzeczka w górę| 2012-05-28

Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej edycji nowej imprezy lotniczej pod nazwą Lotnisko Bliżej Miasta, Aeroklub Ostrowski obiecywał podniesienie poprzeczki.

Po niedzielnych pokazach można śmiało stwierdzić, że plan ten został zrealizowany. Na michałkowskim niebie bez przerwy coś się działo. Najwięcej atrakcji zapewnili akrobaci oraz maszyny wojskowe.


drukuj  więcej »
 
Latające Jaja w Michałkowie| 2012-05-26

Pierwszy dzień Festynu Lotniczego Lotnisko Bliżej Miasta w Ostrowie Wielkopolskim - Michałkowie już za nami. Choć to dopiero półmetek imprezy, można pokusić się o małe podsumowanie. Z bogato zapowiadanego programu "wypadło" kilka pozycji. Nie pojawił się Irek Rozum na samolocie Skybolt 300 ani Zespół 3AT3. Żaden ze śmigłowców Marynarki Wojennej (PZL W3-WA Anakonda i Kaman SH-2G Seasprite) oraz Wojsk Lądowych (PZL Mi-2 oraz W-3 Sokół), pomimo obecności na wystawie statyczne,j nie pojawił się w powietrzu. Honor śmigłowców uratował bardzo widowiskowy pokaz SW-4 Puszczyk.

W niskich przelotach pokazał się C-130 Hercules. Akrobacje zaprezentowała Grupa Akrobacyjna Żelazny w zaskakującym nowym składzie: prowadząca - Agata Nykaza, prawo i lewoskrzydłowi - Wojciech Krupa i Piotr Haberland, zamykający - Jerzy Makula na szybowcu MDM-1 Fox (na holu za samolotem prowadzącej). Obok nich wystąpił czeski zespół, doskonale znany w Polsce - The Flying Bulls z Czech. Przy okazji przedstawiania grupy nastąpiło przejęzyczenie i został zapowiedziany zespół "The Flying Balls" (latające jaja), co wzbudziło powszechną radość wśród widzów. Bardzo dynamiczny pokaz wykonali Artur Kielak na Extrze 330LC oraz Jurgis Kairys z Litwy na Su-26.

Właściwie na tym należy skończyć opis sobotnich atrakcji. Resztę czasu wypełniały sporadycznie pokazujące się na niebie samoloty ultralekkie raz nieustannie wykonujące loty widokowe Antonowy AN-2. W programie poza wspomnianymi brakami występowały trwające ponad godzinę dłużyzny, podczas których nad lotniskiem nic się nie działo. Mamy nadzieję, że drugiego dnia atrakcje zostaną bardziej rozłożone w czasie.

Tymczasem zapraszamy do galerii kilku fotek z sobotniej części imprezy.

 
Płocki Piknik odwołany| 2012-05-22

Wielkim zawodem jest dla wielu fanów podniebnych szaleństw informacja o odwołaniu Płockiego Pikniku Lotniczego 2012. Organizatorzy tłumaczą swoją decyzję wycofaniem się jednego ze sponsorów strategicznych, co na tyle istotnie ograniczyłoby budżet, że nie udałoby się zrealizować pokazów na właściwym poziomie.

 
W Michałkowie również Hercules| 2012-05-22

Według komunikatu organizatorów, podczas sobotnich pokazów w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego zobaczymy dodatkową atrakcję - w niskim przelocie zaprezentuje się samolot transportowy C-130 Hercules z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

 
Michałków 2012 - sezon czas zacząć| 2012-05-16

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od otwarcia sezonu pokazów lotniczych 2012 w Polsce. Pierwsza tegoroczna impreza – Festyn Ostrów w Michałkowie – może się okazać jednocześnie jedną z największych w Polsce. Opierając się o zapowiedzi organizatorów warto dojechać do Michałkowa nawet z odległych zakątków kraju.

Na niebie pojawią się m.in. maszyny wojskowe - myśliwce odrzutowe Su-22 oraz cała gama śmigłowców: lekki wielozadaniowy SW-4 Puszczyk, zasłużony dla polskiego lotnictwa PZL Mi-2, średni wielozadaniowy PZL W-3 Sokół (również wersję ratownictwa morskiego W3-RM Anakonda) oraz wielki śmigłowiec do zwalczania okrętów podwodnych Mil Mi-14PŁ.

Obok tak silnej reprezentacji sił powietrznych i wojsk lądowych nie zabraknie atrakcji dla miłośników akrobacji. Zobaczymy dwa dobrze znane zespoły akrobacyjne The Flying Bulls z Czech oraz Grupę Akrobacyjną „Żelazny”. Loty w szyku zaprezentuje również zespół 3AT3. Akrobację indywidualną wykonają: Jurgis Kairys z Litwy (Suchoi Su-26), Mistrz Polski - Artur Kielak (Extra 330) oraz Ireneusz Rozum (Skybolt 300).

Pomiędzy tymi emocjonującymi pokazami, w nieco spokojniejszych lotach zaprezentuje się szereg konstrukcji lotnictwa ogólnego (GA) od największego Pilatusa PC-12 poprzez najpopularniejsze konstrukcje typu Cessna C172 aż do samolotów ultralekkich. Nie zabraknie też popularnych śmigłowców Robinson oraz niezwykle zwrotnych wiatrakowców Xenon i Calidus.

Podniebny show uzupełnią samoloty historyczne, takie jak: RWD-5R, Curtiss Jenny, Tulak czy Piper Cub, a także motoszybowce, balony i obowiązkowy punkt pokazów – skoki spadochronowe.

Przypominamy, że wstęp na teren Festynu jest bezpłatny – jedynie goście zmotoryzowaniu będą musieli ponieść koszt parkingu (10 zł).

Do zobaczenia zatem w ostatni weekend maja w Michałkowie!

 
Pokazy wojskowe w Mińsku Mazowieckim| 2012-04-02

Według zapowiedzi 2 czerwca na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbędzie się Festyn Lotniczy połączony z pokazami dynamicznymi maszyn wojskowych. W programie m.in. solowe pokazy MIGa-29, symulowany pokaz bombardowania przeprowadzany przez parę Su-22 oraz pokaz grupowy zespołu Biało-Czerwone Iskry. Osobno zaprezentuje się śmigłowiec PZL W-3W Sokół.

Ponadto organizatorzy zapowiadają akrobację indywidualną Artura Kielaka (aktualnego Mistrza Polski) na Extrze 300 .

Oczywiście ma nie zabraknąć dużej wystawy statycznej (w bazie w Mińsku stacjonuje Tu-154M o nr 102 - może  i on znajdzie się na wystawie?) i innych atrakcji naziemnych.

 
Lotnicze Orły 2011 wręczone| 2012-03-31

Sobotnim wieczorem w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu redakcja portalu lotniczapolska.pl wręczyła nagrody zwycięzcom plebiscytu Lotnicze Orły 2011.


Rozdanie poprzedziły krótkie prelekcje. Artur Kielak (nagrodzony w kategorii General Aviation) opowiadał o lataniu akrobacyjnym, a Jakub Cichocki (laureat nagrody w kategorii Lotnictwo Komunikacyjne) opowiadał o swojej miłości do lotów rejsowych.


Wręczono też specjalną nagrodę dla załogi Boeinga 737, która pod dowództwem kpt. Tadeusza Wrony wykonała bezpieczne lądowanie awaryjne bez podwozia.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
Kujawsko-Pomorski po raz VI| 2012-03-08

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Promocji Lotnictwa "Od Śmigła" zorganizuje Kujawsko-Pomorski Festyn Lotniczy. Ponieważ w tym roku współorganizatorem Festynu będzie Aeroklub Pomorski odbędzie się on na lotnisku w Toruniu.

Organizatorzy zapowiadają znacznie więcej atrakcji lotniczych, w tym akrobacje indywidualne i zespołowe, samoloty wojskowe i zabytkowe, a także mnóstwo atrakcji naziemnych - jak na Festyn przystało.

Zapraszamy więc 14 - 15 lipca do Torunia! Więcej informacji wkrótce.

 
« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16 »
Partnerzy strategiczni


Remove Before FlightStowarzyszenie Promocji Lotnictwa Od Œmigła
KB Group

Partnerzy


Sky Watcher


Mazury Airshow


Festyn Lotniczy >>Lotnisko Bliżej Miasta<<


Portal Lotniczy


Portal Lotniczy

Pomóżmy pilotowi


Jacek Walczy

Facebook
Galeria
Więcej zdjęć w galerii
stat4u