Strona główna
 
"Niebo dla każdego" we Wlewsku koło Działdowa| 2012-07-07

Stowarzyszenie Promocji Lotnictwa „Od Śmigła”, powiat Działdowo i Miasto Lidzbark Welski przy współpracy z Lasami Państwowymi organizują na terenie lądowiska Lasów Państwowych we Wlewsku imprezę plenerową pod nazwą „Niebo dla Każdego”. Jak każde inne działanie SPL „Od Śmigła”, impreza we Wlewsku ma promować latanie jako pasję ogólnodostępną, nie wymagającą wielkich nakładów finansowych. Impreza planowana jest na aż trzy dni - 10-12 sierpnia. Poza atrakcjami lotniczymi na terenie lądowiska we Wlewsku będzie można spróbować tradycyjnych i regionalnych potraw, dla najmłodszych dostępne będą trampoliny i dmuchane zamki. Będzie również próba bicia rekordu w ilości oddanej krwi. Impreza ma charakter non-profit, nie pobierane są żadne opłaty za wstęp na teren Pikniku.


 więcej »
 
Piknik w Świdwinie wyjątkowo udany| 2012-07-02

Impreza podobna do niedawnego pikniku w Mińsku Mazowieckim odbyła się w ubiegły weekend w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Jak przystało na bazę wojskową do głównych atrakcji należały pokazy dynamiczne naszych myśliwców - tych starszych, odchodzących na emeryturę (Su-22) oraz tych współczesnych (MiG-29). Te oraz inne samoloty i śmigłowce wojskowe można było podziwiać na wystawie statycznej (Casa C-295, Mil Mi-14PŁ, Kaman SH-2G, Lim-2). Prezentował się również samolot rolniczo-gaśniczy PZL M-18 Dromader oraz policyjny śmigłowiec PZL Kania. Jak zwykle na gości czekało również mnóstwo wojskowych atrakcji naziemnych (wystawy, występy orkiestry itp.).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Jarosława Młyńskiego - J & M FotoGaleria.

 
Leszno godne swoich tradycji| 2012-07-02

Zakończony w Lesznie VI Piknik Szybowcowy "Leszno. Rozwiń Skrzydła" pokazał olbrzymi potencjał leszczyńskiego lotniska. Organizatorzy zapewnili duże atrakcje lotnicze (Royal Jordanian Falcons - po raz pierwszy w Polsce, The Flying Bulls, Martin Sonka - zawodnik Red Bulls Air Race) oraz naprawdę duży dostęp do lotów widokowych. Poza "klasycznym" lotem Antkiem albo Wilgą, można było - czego nie spotyka się na innych imprezach - przelecieć się szybowcem i to za niewygórowaną opłatą. Pogoda dopisała, widzowie również, więc organizatorzy mogą być zadowoleni.

Szczegółowe sprawozdanie wkrótce, tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Leszno na gorąco| 2012-06-30

Wspaniała (aż za wspaniała) pogoda, niewiarygodne podniebne wyczyny i świetna atmosfera - tak można podsumować pierwszy dzień pokazów podczas Pikniku Szybowcowego w Lesznie. Szersza relacja oczywiście po weekendzie, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.

Jutrzejszy dzień zapowiada się podobnie, więc kto może niech wsiada w środki transportu i zmierza na lotnisko Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie!

 
Kujawsko-Pomorski Festiwal Lotniczy w Toruniu odwołany!| 2012-06-27

Z przykrością informujemy, że z tegorocznego kalendarza imprez lotniczych w Polsce musimy wykreślić kolejną. Jak przekazali organizatorzy tegoroczna edycja "wędrującego" Festiwalu (miejsce imprezy jest zmienne), zapowiadana na 14-15 lipca, nie odbędzie się z przyczyn od organizatorów niezależnych. Obiecują za to, że w przyszłym roku impreza wróci do kalendarza w jeszcze atrakcyjniejszej formie.

 
Royal Jordanian Falcons już w Lesznie| 2012-06-26

Cztery samoloty Extra należące do grupy Royal Jordanian Falcons (jednej z głównych atrakcji Pikniku Szybowcowego) wylądowały dzisiaj na lotnisku w Lesznie. Będzie to pierwszy występ tej grupy w Polsce. Oczywiście atrakcji będzie więcej: grupa akrobacyjna The Flying Bulls, akrobacja indywidualna - Martin Sonka (zawodnik Red Bull Air Race), przelot pary F-16 i wiele innych.

Zapraszamy już w najbliższy weekend do Leszna!

 
Skromnie ale z fasonem i dreszczykiem emocji - Gryźliny 2012| 2012-06-25

Chociaż zapowiadano skromny program lotniczy, piąty gryżliński piknik zadziwił tym, że na niebie ciągle coś się działo. Największe atrakcje czyli przelot pary myśliwców F-16 oraz występy Air Bandits z Jurgisem Kairysem na czele wzbudziły rzecz jasna najwięcej emocji. Po raz pierwszy w tym roku można było zobaczyć w akcji zespół 3AT3. Nad głowami widzów prezentowały się samoloty lotnictwa ogólnego oraz maszyny ultralekkie. W locie można było zobaczyć również historyczną RWD-5R, a jej „siostra” – RWD-13 była dostępna do oglądania na ziemi.

Pod koniec występów nie zabrakło dreszczyku – z jednego z Jaków wykonujących lot akrobacyjny w parze oderwała się pokrywa silnika. Nie było oczywiście żadnego niebezpieczeństwa dla widzów, ale samolot musiał przerwać pokaz i wylądować.

Kilka zdjęć z imprezy w naszej galerii dzięki Sky-Watcher.pl.

 
Wojskowy Piknik Lotniczy w Świdwinie| 2012-06-22

 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie organizuje w dniu 30 czerwca Piknik Lotniczy. Organizatorzy zapowiadają pokazy dynamiczne samolotów Su-22 i MiG-29 oraz statyczną prezentację sprzętu - samolotu Casa C-295, śmigłowców Kaman SH-2G i Mi-14PŁ. Dodatkowo: wystawy sprzętu militarnego, pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy szkolenia wojskowego.

Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie 21. Bazy Lotniczej.

 
Jordańskie Sokoły w Polsce - Leszno 2012| 2012-06-18

Chociaż oficjalna nazwa imprezy może mylić, Piknik Szybowcowy w Lesznie to impreza dla wszystkich fanów lotnictwa, nie tylko dla wielbicieli szybowców. W tym roku szczególnie warto się tam wybrać. Organizatorzy, czyli Centralna Szkoła Szybowcowa AP oraz Miasto Leszno zapowiadają udział m.in. grupy akrobacyjnej Royal Jordanian Falcons latającej na samolotach Extra, która pojawi się w naszej części Europy po raz pierwszy. Oprócz tego wiele innnych atrakcji - The Flying Bulls, Martin Sonka (gwiazda Red Bull Air Race), dawno nie widziane w Polsce - Boeing Stearman PT-17 oraz North American Trojan T-28, przelot pary F-16 oraz prezentacja śmigłowca pokładowego Marynarki Wojennej - Kaman SH2G Seasprite. Wyjątkową atrakcją będzie również nocny pokaz baloniarzy, który zapewni niezwykle piękny widok.

Oczywiście imprezie towarzyszyć będą zwyczajowe atrakcje w postaci lotów widokowych (również szybowcem!) oraz koncertów i wystaw. Więcej informacji na stronie organizatora.

Do zobaczenia w Lesznie!

 
Gryźliny zamiast Płocka| 2012-06-08

Ze względu na odwołanie Płockiego Pikniku Lotniczego, za dwa tygodnie nie będzie konieczności wyboru pomiędzy imprezą mazowiecką a V Rodzinnym Piknikiem Lotniczym w podolsztyńskich Gryźlinach. Organizatorzy zapowiadają udział w pokazach m.in. pary myśliwców F-16, litewskiego pilota akrobacyjnego Jurgisa Kairysa (Su-26) wraz z grupą "Air Bandits" (2x Jak-52). Oprócz tego na gryźlińskim niebie ma się pojawić dawno nie widziana grupa 3AT3 oraz historyczne Auster, RWD-5R, Curtis Jenny, Piper Cub i TS-8 Bies. Dla uzupełnienia: akrobacja szybowcowa, motoparalotnie, samoloty ultralekkie, M-18 Dromader (zrzut wody) oraz śmigłowiec Robinson R44 i wiatrakowce. Jak widać, w powietrzu cały czas coś się będzie działo.

Ważną informacją jest to, że wstęp na teren imprezy jest bezpłatny, a z Olsztyna do Gryźlin kursował będzie również nieodpłatny pociąg dowożący gości na Piknik. Po więcej informacji zapraszamy na profil imprezy na Facebooku.

 
« 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16 »
Partnerzy strategiczni


Remove Before FlightStowarzyszenie Promocji Lotnictwa Od Œmigła
KB Group

Partnerzy


Sky Watcher


Mazury Airshow


Festyn Lotniczy >>Lotnisko Bliżej Miasta<<


Portal Lotniczy


Portal Lotniczy

Pomóżmy pilotowi


Jacek Walczy

Facebook
Galeria
Więcej zdjęć w galerii
stat4u