3Xtrim 550 Trainer| 2017-03-26

3xTrim 550 Trainer to dwumiejscowy samolot szkolno-treningowy kategorii ultralight, zbudowany zgodnie z przepisami AULA.

Dzięki doskonałym własnościom pilotażowym i niskim kosztom utrzymania i eksploatacji szczególnie nadaje się do celów treningowych, szkolenia na licencję pilota turystycznego oraz do latania sportowego i turystycznego. Samolot może być również wyposażony w zaczep do holowania szybowców o masie do 500 kg.


drukuj  więcej »
 
Aero AT-3| 2017-03-26

Samolot dwumiejscowy o konstrukcji metalowej w układzie dolnopłata z miejscami obok siebie, produkowany przez polską firmę Aero. Model AT-3 posiada certyfikację JAR-VLA (spełnia wspólne europejskie warunki dla maszyn ultralekkich). Podwozie trójkołowe z kółkiem przednim zostało tak zaprojektowane, aby w maksymalnym stopniu absorbować błędy pilotażu lub skutki lądowania na nierównych trawiastych lotniskach. Samolot zaprojektowany i zbudowany z myślą o polskich warunkach eksploatacyjnych, którego obsługa techniczna jest zbliżona do seryjnie produkowanych w Polsce samolotów metalowych, zatem na każdym lotnisku każdy mechanik może z powodzeniem obsługiwać ten samolot. Z uwagi na własności pilotażowe samolot nadaje się idealnie do szkolenia podstawowego zapewniając łatwe przejście na inne typy samolotów.


drukuj  więcej »
 
Aeroprakt A-22| 2017-03-26

Aeroprakt A-22 jest następcą niezwykle popularnego samolotu ultralekkiego produkcji ukraińskiej A-20 "Czerwoniec". W październiku 1996 roku ukończona została budowa i przeprowadzono próby w locie pierwszego prototypu A-22 "Szarik".

Dzięki wysokiemu poziomowi komfortu, zakresowi pola widzenia praktycznie równemu 360°, doskonałym lotnym charakterystykom, a także urokliwemu wyglądowi zewnętrznemu samolot A-22 od razu zwrócił na siebie uwagę świata awiacji.


drukuj  więcej »
 
Aeropro Eurofox| 2017-03-26

Eurofox to lekki dwumiejscowy samolot produkowany przez firmę Aeropro z myślą o użytkownikach prywatnych. Od 1992 roku wyprodukowano już ponad 190 egzemplarzy, które znalazły nabywców zarówno w Europie, jak i w USA oraz  Kanadzie.


drukuj  więcej »
 
Dova Skylark| 2017-03-26

Skylark to dwumiejscowy, dolnopłatowy samolot o konstrukcji metalowej, z miejscami obok siebie, którego rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na produkcję i dostawy w postaci elementów prefabrykowanych. Prosta konstrukcja jego części umożliwia łatwy montaż, przy użyciu minimum narzędzi. Skylark przeznaczony jest do ekonomicznych (tanich) niedzielnych przelotów. Jego mocna konstrukcja gwarantuje znakomitą sterowność, własności lotne i doskonałą widoczność z dużej oszklonej kabiny.


drukuj  więcej »
 
EOL-2 Racek| 2017-03-26

Racek to ultralekki, jednosilnikowy, dwumiejscowy górnopłat o konstrukcji skorupowej, zbudowany w całości z kompozytów, produkowany w Czechach. Wyposażony jest w trójkołowe podwozie stałe i ma klasyczne usterzenie. Samolot zgodny z czeskimi, słowackimi i niemieckimi normami dotyczącymi maszyn ultralekkich.

Przeznaczeniem tego samolotu są loty rekreacyjne i szkoleniowe.


drukuj  więcej »
 
G-3 Mirage| 2017-03-26

Remos G-3 Mirage to dwumiejscowy jednosilnikowy górnopłat o konstrukcji z kompozytów i włókien węglowych produkcji niemieckiej. Producent oferuje szeroką gamę wyposażenia oraz dwie jednostki napędowe do wyboru. Możliwe jest zainstalowanie przyrządów pozwalających na tak zwane loty bez widoczności (IFR). Samolot jest chętnie kupowany przez wielu amatorów lotnictwa w Europie (w tym również w Polsce) oraz USA i Kanadzie. Firma Remos posiada zakład produkcyjny również w Polsce w Bielsku-Białej.


drukuj  więcej »
 
J-3 Kitten "Wróbel"| 2017-03-26

Pomysł zbudowania narodził się w 1994 roku. Dzięki współpracy z firmą Janusza Karasiewicza w Bielsku-Białej udało się rozpocząć realizację pomysłu w 1995 roku. W ciągu pięciu lat wytężonej pracy wykonano strukturę kadłuba, usterzeń, podwozia i skrzydeł. Gotowe było oszklenie i skompletowana została większość przyrządów pilotażowych. Gotowy płatowiec 8 października 2000 r. przeszedł  pozytywnie państwową Próbę Statyczną Skrzydeł do przeciążenia + 4g i tym samym został dopuszczony podczas eksploatacji do przeciążeń +4.45/-2.45 g.


drukuj  więcej »
 
JK-05 Junior| 2017-03-26

JK-05 L JUNIOR to zastrzałowy grzbietopłat. Wszystkie zasadnicze zespoły płatowca mają strukturę skorupową z kompozytów na bazie włókien szklanych lub węglowych.


drukuj  więcej »
 
KP-2U Sova| 2017-03-26

Kappa 77 KP 2U-SOVA, bo tak brzmi pełne oznaczenie tej maszyny, to dwumiejscowy ultralekki  samolot zaprojektowany w Czechach i dostępny jako zestaw do samodzielnego montażu. Konstrukcja to klasyczny dolnopłat, całkowicie metalowy, z chowanym trójkołowym podwoziem. Sova sprzedawana jest głównie w USA przez firmę Aero Adventure Aviation.


drukuj  więcej »
 
« 1 2 »
Partnerzy strategiczni


Remove Before FlightStowarzyszenie Promocji Lotnictwa Od Œmigła
KB Group

Partnerzy


Sky Watcher


Mazury Airshow


Festyn Lotniczy >>Lotnisko Bliżej Miasta<<


Portal Lotniczy


Portal Lotniczy

Pomóżmy pilotowi


Jacek Walczy

Facebook
Galeria
Więcej zdjęć w galerii
stat4u