Fotografowie
 
Piknik w Góraszce, jak wiele innych imprez, obfituje w wielu fotografów, fotoreporterów i operatorów kamer. Wielu z nich poświęca ranki przed pokazami aby z bliska sfotografować statki powietrzne stojące na wystawie statycznej.
Jest jednak pewna grupka ludzi którzy jak nikt inny, naszym zdaniem, potrafią utrwalić na fotografiach te szalone dni, które spędzamy na pracy przy Pikniku.
I to im dedykujemy ten dział...
 
Katarzyna Rainka| 2007-03-21

Jest na Piknikach w Góraszce od samego początku. Jej obiektyw utrwala zarówno wielkich gości tej imprezy z prezydentami, premierami, ministrami czy gwiazdami show-biznesu jak i naszych gości wśród publiczności. Na odbitkach pojawiają się zarówno samoloty i ich załogi uczestniczące w Pikniku, a także ludzie obsługujący tą imprezę. Przez dwa dni Katarzyna stara się oddać klimat tych dwóch dni festynu lotniczego z jego sukcesami jak i „wpadkami przy pracy”.


 więcej »
 
Katarzyna Tracz| 2007-03-21

Płeć piękna zdobywa przestworza już od półtora wieku, jednak Pań z lotniczym hobby nie spotyka się codziennie. Jeśli więc na jakimś lotnisku zauważycie charakterystyczną drobną, jasnowłosą figurkę, uzbrojoną w pokaźny aparat z teleobiektywem, to z dużym prawdopodobieństwem będzie to Pani Kasia. Tajemnicza pchełka roznosząca lotniczą zarazę ukąsiła ją jeszcze w szkole podstawowej i już nie udało się Jej wyleczyć. Od ponad dziesięciu lat fotografuje i opisuje współczesne lotnictwo.


 więcej »
 
Paweł Bondaryk| 2007-03-21

Prawdopodobnie przybysz z przyszłości, teleportowany przez tunel czasoprzestrzenny. Dowody? Proszę bardzo:
1) objawił się nieoczekiwanie w połowie lat 90-tych XX wieku, w zasadzie z niebytu i bardzo szybko wyewoluował z „pstrykacza z krótkim obiektywem” na prawdziwego profesjonalistę;
2) znawca siedmiu sztuk wyzwolonych Informatyki - w kilka minut oswoi nawet najbardziej rozbrykane stado gigabajtów;
3) pionier fotografii cyfrowej...

Wystarczy? A więc podziękujmy naszym potomkom, że nam takiego Kolegę przysłali, albowiem zdążył się już zasłużyć...


 więcej »
 
Bogdan Braniewski| 2007-03-21

Bogdan jest typem człowieka, który chyba wyznaje zasadę, że o człowieku powinny przemawiać jego czyny, a nie słowa. Do tej pory nie mogliśmy się go doprosić o choćby kilka słów o sobie, a i inni znajomi fotografowie dyplomatycznie odmawiali pisania o Bogdanie.
Aby więc w tym miejscu nie ziała pustka, autorzy serwisu pozwolili sobie coś o Bogdanie napisać.


 więcej »
 
Wacław Hołyś| 2007-03-21

Prawdziwy Marszałek – senior środowiska lotniczych fotografików, zaczynał w czasach, gdy szczytem marzeń w zakresie sprzętu była poniemiecka „Leica”, o filmie kolorowym czytało się w podręcznikach, a wycelowanie obiektywu w wojskowy samolot groziło dłuższym „urlopem” na Rakowieckiej. O wieku mówić nie lubi, więc zdradzę tylko, że na swoich zdjęciach uwieczniał już pierwsze ze zorganizowanych w Polsce Szybowcowych Mistrzostw Świata (tu mała zagadka dla pasjonatów – ile razy Polska gościła takie Mistrzostwa i na jakich lotniskach?).


 więcej »
 
Miłosz Rusiecki| 2007-04-01

Osobnik trudny do zdefiniowania – nie całkiem spotter, nie całkiem fotograf, zupełnie nie dziennikarz, sam siebie określa mianem historyka lotnictwa. Widywany na lotniskach od około 40 lat, a od prawie ćwierć wieku nosi ze sobą aparat. Szczególnie lubi śmigłowce, podobno z wzajemnością, ale tak ogólnie nic, co skrzydlate nie jest mu całkiem obce. Nie tylko fotografuje, ale także – o zgrozo! – para się piórem, no może raczej klawiaturą. O dziwo, wciąż jeszcze jest parę wydawnictw, które chcą go publikować, a także parę osób, które chcą go czytać. Gorzej, jak zacznie wspominać widoki z dzieciństwa - ostatnie latające „Litki” czy Iły-28, słuchać się tego nie da, bo przecież ludzie tak długo nie żyją.


 więcej »
 
Partnerzy strategiczni


Remove Before FlightStowarzyszenie Promocji Lotnictwa Od Œmigła
KB Group

Partnerzy


Sky Watcher


Mazury Airshow


Festyn Lotniczy >>Lotnisko Bliżej Miasta<<


Portal Lotniczy


Portal Lotniczy

Pomóżmy pilotowi


Jacek Walczy

Facebook
Galeria
Więcej zdjęć w galerii
stat4u