Zespoły pokazowe
 
3AT3 Formation Flying Team| 2017-03-26

Zespół powstał w sierpniu 2009 roku. Założyciele i piloci zespołu 3AT3 to członkowie Aeroklubu Warszawskiego: Jakub Kubicki, Piotr Krasiński i Marcin Wyszyński. Postawnowili oni zrobić coś wykroczy poza działalność w Aeroklubie. Dorzucili do tego pomysł, zapał, dobre samoloty i wiarę w powodzenie i stworzyli zespół wykonujący przeloty w szyku na ultralekkich samolotach AT-3. Debiut 3AT3 miał miejsce w Radomiu na Airshow w 2009 roku.

Dzięki wsparciu instruktorów z AW: Marka Masalskiego, Wacława Sieczkowskiego, i Mariusza Szymańskiego zespół się rozwija i poszerza prezentowany program. Piloci czekają na kolejnych śmiałków, którzy wraz ze swoimi maszynami chcieliby dołączyć do 3AT3 Formation Flying Team. Trzymamy kciuki!


 więcej »
 
Baltic Bees| 2017-03-26

Zespół powstał w 2008 roku z myślą o komercyjnych występach podczas różnych pokazów lotniczych i imprez okolicznościowych. Jest to pierwsza w krajach nadbałtyckich cywilna grupa akrobacyjna latająca na samolotach odrzutowych. Oryginalna nazwa zespołu "Baltic Bees" została wymyślona przez kierownictwo zespołu jako przyciągająca uwagę. Do pomysłu dostosowano całe oznakowanie maszyn i osprzętu a także ubiór pilotów. W skład grupy wchodzą piloci, którzy wylatali wiele tysięcy godzin wojskowymi samolotami myśliwskimi oraz posiadają doświadczenie w lataniu akrobacyjnym na samolotach śmigłowych. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego stylu pilotażu i wykonywanie bardzo widowiskowych akrobacji o dużym stopniu trudności.


 więcej »
 
Biało-Czerwone Iskry| 2017-03-26

Biało-Czerwone Iskry mogli podziwiać widzowie XI MPL w Góraszce w 2006 r. Cztery samoloty TS-11 „Iskra” MR, w barwach polskiej flagi państwowej, pilotowane przez doświadczonych pilotów, na co dzień – instruktorów, oczarowywały swoim pięknem w ekstremalnie trudnych i skomplikowanych ewolucjach lotniczych. Widowiskowość pokazów tego zespołu podkreślały biało-czerwone smugi, jakie zostawiały na niebie cztery Iskry. Poniżej wymieniono jedynie pilotów, którzy brali udział w pokazach w Góraszce.


 więcej »
 
Grupa akrobacyjna "Żelazny"| 2017-03-26

Wśród gości odwiedzających imprezy lotnicze zarówno w Polsce jak i za granicą nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o Żelaznych. To już legendarna, jedyna w kraju cywilna grupa akrobacyjna. Charakterystyczne czerwone samoloty z wielkim logo grupy na skrzydłach, wykonujące najtrudniejsze i bardzo efektowne akrobacje zespołowe wzbudzają wielkie emocje podczas każdych pokazów.


 więcej »
 
Motolotniowy Zespół Pokazowy „Białystok”| 2017-03-26

Pokazy Motolotniowego Zespołu Pokazowego, jedynego w Polsce i Europie takiego zespołu, odbywają się na Góraszce pod koniec pokazów, ale nie jest to spowodowane niechęcią organizatorów czy małą widowiskowością grupowego przelotu. Taka pora jest związana z najlepszymi warunkami termicznymi dla takiego pokazu.
Na pokaz składają się przeloty grupowe w różnych formacjach, naloty z przeciwnych kierunków, a także loty z kilkudziesięciometrową taśmą. Warto zostać do końca i zobaczyć ten taniec różnokolorowych motolotni na góraszkowym niebie.


 więcej »
 
"The Flying Bulls Aerobatic Team"| 2017-03-26

The Flying Bulls Aerobatic Team to czeski zespół akrobacyjny latający czterema samolotami Zlin 50LX, który swoim pokazem oczarował widzów w Góraszce w 2004 roku. Grupę tworzy czworo doświadczonych pilotów (liderem jest kobieta) o międzynarodowej sławie. „Podbić przestworza i oglądać Ziemię z zupełnie innej perspektywy” – motto to uzupełniają podstawowe elementy składające się na sukces „Byków”: dyscyplina, koncentracja, zaufanie i duch zespołu.


 więcej »
 
"Očovskí Bačovia"| 2017-03-26

Očovskí Bačovia, czyli Bacowie z Ocovii, to szybowcowy zespół akrobacyjny ze Słowacji, który podczas pokazów w Góraszce mogliśmy podziwiać już dwukrotnie. Perfekcyjnie opanowane figury oraz doskonałą synchronizację uzupełniają efekty dymne oraz piękna muzyka. Nic dziwnego, że zespół ten po zdobyciu uznania w Europie, postanowił podbić również inne kontynenty. Jest to jedyny w Europie, i prawdopodobnie na świecie, zespół wykonujący akrobacje na czterech szybowcach i czterech samolotach.


 więcej »
 
"Scandinavian Airshow"| 2017-03-26

Szwedzki zespół akrobacyjny założony w 1977 roku przez Pierre’a Holländera. Siedzibą grupy jest unikalny, zabytkowy hangar zbudowany w 1946 roku w Västerås, położonym w odległości 100 km na zachód od Sztokholmu. Obecnie właścicielem Scandinavian Airshow jest syn Pierre’a – Jacob. Jacob na co dzień jest kapitanem linii lotniczych (pilotuje Airbusa 321). W Scandinavian Airshow lata jako pilot akrobacyjny i wraz ze swą żoną Edit oraz 20-osobową załogą przygotowują pokazy, które prezentują z powodzeniem w całej Europie.


 więcej »
 
Sekcja Spadochronowa WKS „Wawel” Kraków
Spadochronowa Grupa Sportowo-Pokazowa 6 BDSz| 2017-03-26

Goście Pikniku Lotniczego w Góraszce kilkukrotnie mogli podziwiać kunszt spadochroniarzy z Sekcji Spadochronowej WKS „Wawel” Kraków i Spadochronowej Grupy Sportowo-Pokazowej 6 BDSz. Ostatni raz wystąpili dla Państwa w 2003 roku podczas VIII Międzynarodowego Pikniku Lotniczego. Precyzja oraz prezentowane wówczas elementy zespołowe m.in. lot w tandemie (gdzie jeden skoczek „stoi” na czaszy spadochronu drugiego skoczka) czyli tzw. "kanapa" oraz "pikująca dwójka" na długo pozostały w pamięci naszych widzów.


 więcej »
 
Zespół "Skorpion"| 2017-03-26

Gdy łoskot czterech pięciołopatowych wirników przetacza się nad Góraszką, nie ma widza, który nie oderwałby się od tego, co robi i nie spojrzał w niebo. Ciężkie śmigłowce szturmowe – Mi-24, prowadzone ręką doświadczonych pilotów 49. Pułku Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego, prezentują swój pełen widowiskowych elementów powietrzny pokaz. Pojawienie się „latających czołgów” na Pikniku zawsze wywołuje podziw wśród widzów i przerażenie wśród okolicznych kur, które przestają się nieść.
O kunszcie pilotów niech świadczy fakt, że nawet gdy kiedyś w jednym ze śmigłowców w czasie pokazu nastąpiła awaria, piloci momentalnie tak zmienili zakończenie, aby nikt z widzów nie spostrzegł, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. więcej »
 
« 1 2 »
Partnerzy strategiczni


Remove Before FlightStowarzyszenie Promocji Lotnictwa Od Œmigła
KB Group

Partnerzy


Sky Watcher


Mazury Airshow


Festyn Lotniczy >>Lotnisko Bliżej Miasta<<


Portal Lotniczy


Portal Lotniczy

Pomóżmy pilotowi


Jacek Walczy

Facebook
Galeria
Więcej zdjęć w galerii
stat4u